Členství v Cechu pro zateplování budov

Seznamte se se sílou v oboru - členy Cechu pro zateplování budov ČR.

MALPEX s.r.o.

Společnost MALPEX s.r.o. již od roku 1997 zabývá vývojem a výrobou suchých stavebních hmot a stavební chemie. V roce 2006 začala budovat svou výrobkovou značku VISCO především v oblasti fasád a zateplovacích systémů. V roce 2011 byla postavena nová výrobní linka na výrobku suchých stavebních hmot a v 2013 byla postavena nová výrobní linka na výrobu disperzních, pastovitých stavebních hmot. Technické zázemí, odborná kvalifikace a dlouhodobé zkušenosti zaměstnanců jsou základem pro další rozvoj společnosti v podobě rozšiřování a zdokonalování výrobkového portfolia a zajištění kvality vyráběných výrobků.

http://malpex.cz

 

Stachema CZ s.r.o.

Společnost STACHEMA byla založena v roce 1991 na Slovensku, následně v roce 1992 v České republice a v současné době je jedním z předních výrobců a dodavatelů kompletního sortimentu stavební chemie, materiálů pro povrchové úpravy fasád, chemických přípravků a speciálních hmot. V oblasti úspor energií nabízí zateplovací systémy s širokou variabilitou povrchových úprav.

Nejznámějšími výrobními řadami společnosti jsou výrobky Lignofix pro chemickou ochranu dřeva, bazénová chemie Laguna, řada protiplísňových přípravků Fungi, stavební chemie Fortesil, epoxidové nátěrové hmoty Gorepox a řada tradičních tmelů značky Eprosin.

Mimo vlastního výzkumu a vývoje disponuje dvěma nezávislými akreditovanými laboratořemi. V současné době působí mimo ČR na Slovensku, v Polsku, Bělorusku, Litvě, Lotyšsku, Rusku a Bulharsku.

https://www.stachema.cz/

JUB akciová společnost

Profibaustoffe CZ, s.r.o.

Společnost Profibaustoffe CZ, s.r.o. jako součást rakouského koncernu Profibaustoffe Austria, GmbH působí na českém trhu již od roku 1993. Mezi hlavní činnosti společnosti patří vývoj, výroba a prodej produktů značky Profibaustoffe. Kromě materiálů pro realizaci zateplovacích systémů ETICS jde především o kompletní sortiment suchých omítkových a maltových směsí, stavební chemie a speciálních materiálů. Společnost Profibaustoffe CZ, s.r.o. má hlavní sídlo, centrální sklad a výrobní zařízení v Brně na dopravně strategickém místě křížení D1 a D2 odkud je zajišťována distribuce produktů značky Profibaustoffe nejen v regionu jižní Moravy, ale prostřednictvím sítě obchodních partnerů po celém území ČR.

http://www.profibaustoffe.com/cze

Mistral Paints s.r.o.

Značka MISTRAL s výrobním závodem u Nového Města nad Metují působí v ČR od roku 1996. Od roku 2007 je firma Mistral Paints s.r.o. součástí německého koncernu MIPA SE. Kromě pastovitých omítek, jako součást zateplovacích systémů Mistral TECTOTHERM, vyrábí Mistral široké spektrum  interiérových barev, penetrací, fásádních  barev, laků a lazur pro povrchovou úpravu staveb, dřeva a kovů.

http://www.mistral-paints.cz/

COLORLAK a. s.

COLORLAK, a.s. je největším českým výrobcem a distributorem nátěrových hmot, s tradicí výroby sahající do roku 1925. Sortiment je velmi široký, mimo ETICS společnost nabízí barvy, lazury a laky na dřevo, kovy, beton, minerální podklady a také barvy ve sprejích, ředidla a další pomocné přípravky, lepidla na obklady na bázi cementu a tenkovrstvé omítky. Postavení společnosti COLORLAK posiluje vývoz do zahraničí, který tvoří z celkového obratu více než 20 %.

https://colorlak.cz

TERMO + holding, a.s.

TERMO + holding, a.s. je obchodně stavební společnost s více než 25letými zkušenostmi na českém trhu. Hlavní sídlo společnosti je v Ústí nad Labem, provozovny jsou umístěny v Praze a v Novosedlicích u Teplic. Zaměřením společnosti jsou komplexní regenerace bytových zděných, panelových domů a novostaveb. Specializujeme se zejména na dodávky vnějších kontaktně zateplovacích systémů. Součástí naší činnosti je také kromě technické a investiční přípravy především realizace staveb a moderní klempířská výroba systémových klempířských prvků.

https://www.termoholding.cz

Krkonošské vápenky Kunčice, a.s.

Společnost KVK je tradičním českým výrobcem stavebních hmot a materiálů, který navazuje na dlouholetou podkrkonošskou tradici těžby vápenců a výrobků z nich. Původní vápenka a mlýnice vápenců umístěná v provozu Kunčice nad Labem se změnila v moderní závod s výrobou suchých omítkových a maltových směsí, stavební chemie, mletých vápenců, mletých dolomitů a drceného a tříděného kameniva. KVK patří do skupiny Sika, světového výrobce stavebních hmot a průmyslových lepidel a tmelů.

https://www.kvk.cz/

HENKEL ČR, spol. s r.o.

STAVOPROJEKTA stavební firma, a.s.

STAVOPROJEKTA stavební firma, a.s. se již od svého vzniku v roce 1991 zaměřuje na regenerace a energetické úspory občanských staveb, panelových i zděných bytových domů.

Firma vyvinula a v praxi realizovala vlastní konstrukční systémy STAVO:

  • Stavo-Therm a Stavo-Therm Mineral – kontaktní zateplovací systém
  • Stavo-Lodem – konstrukční systém prefabrikovaných lodžií v šířkách do 6 m
  • Stavo-Plast – výroba plastových oken a dveří
  • Stavo-Lodem SOLID - hliníkové zábradlí vč. zasklení

http://www.stavoprojekta.cz/

HASIT Šumavské vápenice a omítkárny, s.r.o.

Firma HASIT Šumavské vápenice a omítkárny, s.r.o. působí na českém trhu od roku 1992. Kromě ETICS se výrobní program soustředí hlavně a na suché maltové směsi a na vápenné výrobky. V široké nabídce nechybí zdicí malty, betony, vnitřní sádrové omítky či fasádní barvy nebo řešení pro sanaci a renovaci. Firma rovněž dodává obklady a potěry nebo servisní techniku.

http://www.hasit.cz/

STO s.r.o.

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Weber

Weber je České republice jedním z nejvýznamnějších dodavatelů a výrobců fasádních, zateplovacích a hydroizolačních systémů, štukových, tepelně izolačních a sanačních omítek, nátěrů, vyrovnávacích a samonivelačních podlahových hmot, lepidel na obklady a dlažby a materiálů na sanace betonu.
Nabízí komplexní škálu řešení s využitím moderních technologií.
V oblasti zákaznické podpory každoročně připravuje příručku pro stavebníka – weber.rádce, která je k dispozici v tištěné podobě i online.
www.weber-terranova.cz

Meffert ČR spol. s.r.o.

Meffert ČR spol. s r.o. je dodavatelem německých materiálů značek düfa, Profitec a Tex-Color. Na českém trhu působí od roku 1992 a nabízí kompletní sortiment pro povrchové úpravy staveb – fasády, omítky, zateplovací systémy, interiérové barvy, emaily, lazury, podlahové či střešní nátěry, apod. Pro dosažení ucelenějších dodávek materiálů od jednoho dodavatele spolupracuje firma Meffert ČR spol. s r.o.  s dalšími  renomovanými  evropskými společnostmi z oblasti průmyslových nátěrů, ochrany proti graffiti, designu povrchů staveb, vnitřního zateplení či sanace plísní.

http://www.meffert.cz/

MAMUT - THERM PRO s.r.o.

Společnost MAMUT - THERM PRO s.r.o. byla založena v roce 2007. Sídlo společnosti je v Brně, kde jsou umístěny administrativní, výrobní a skladovací prostory. Nejvýznamnějším cílovým segmentem společnosti je Jihomoravský kraj. Během let společnost postupně rozšířila působnost do Středočeského kraje, do oblasti severní Moravy a Slezska, Pardubického kraje a na Ostravsko.

Hlavním předmětem činnosti společnosti je výroba, prodej a realizace zateplovacích systémů ETICS, ušlechtilých omítek a nátěrů pod značkou MAMUT-THERM. Aktivity jsou soustřeďovány zvláště do bytových a rodinných domů a v nemalé míře i do veřejných staveb a průmyslových objektů.

www.mamutsro.cz

LB Cemix, s.r.o.

Tradice výroby stavebních hmot započala v prvním výrobním závodě společnosti CEMIX již v roce 1891. V roce 1992 byly vyrobeny první výrobky pod značkou CEMIX. V roce 1998 se společnost stala součástí nadnárodní skupiny Lasselsberger. Kromě ETICS naleznete v sortimentu společnosti také rozličné typy omítek, nátěrů, lepicí a spárovací hmoty pro obklady a dlažby, samonivelační podlahové hmoty, suché betonové směsi a další výrobky. Společnost LB CEMIX charakterizuje šíře sortimentu, dlouhodobá pozice na trhu a vlastní vývoj produktů v České republice.

https://www.cemix.cz/

ČESKÝ CAPAROL spol. s.r.o.

Caparol je jako globální značka 3. největší evropský výrobce povrchových úprav pro stavebnictví. Na českém trhu působí od roku  1994, na Slovensku od roku 1995, patří mezi zakládající členy CZB ČR.

Nejznámější z výrobního portfolia jsou systémy ETICS, následují interiérové a fasádní barvy a kompletní sortiment emailů a lazur. Samostatnou skupinou je sortiment výrobků pro památkovou péči pod značkou Histolith.

http://www.caparol.cz/

BAUMIT, spol. s.r.o.

BAUMIT, spol. s r.o. je jedním z vedoucích hráčů na českém trhu. Nosnými značkami v oblasti zateplení jsou Baumit open (ETICS s vysokou paropropustností), Baumit NanoporTop (omítka s fotokatalytickým efektem), Baumit StarTrack (speciální lepicí kotvy bez tepelných mostů). Dalšími výrobky disponuje společnost BAUMIT i v oblasti strojních omítek, potěrů, lepidel pro obklady a dlažby a v segmentu výrobků pro zdravé bydlení.

https://www.baumit.cz/

BASF Stavební hmoty Česká republika s.r.o.

Společnost s výrobním závodem v Chrudimi působí na českém trhu od roku 1995. Od roku 2006 je součástí koncernu BASF. Již 10 let patří mezi tři největší dodavatele produktů pro realizace ETICS v ČR. Mimo to se věnuje produktům pro realizace obkladů a dlažeb, potěrům a samonivelačním stěrkám, sanacím betonu a železobetonu. Většina těchto výrobků je uváděna na trh pod značkou PCI. Pod značkou Master Builders Solutions uvádí společnost na trh průmyslové podlahy a nejrůznější přísady do betonu, které jsou použity například i u nejvyšších budov světa jako je Burj Khalifa, Petronas Towers nebo One World Trade Centre v New Yorku.

http://www.basf-sh.cz

Consulab.eu, s.r.o.

Consulab.eu poskytuje odborné konzultační služby v oblasti product managementu stavebních výrobků. Hlavní činností je pomoc výrobcům stavebních materiálů v oblasti certifikace a dalších legislativních požadavků. Na to navazují služby v oblasti technické podpory a marketingu.

Jednatel společnosti Ing. Václav Hadrava se dlouhodobě zabývá výrobkovou legislativou s důrazem na ETICS a je aktivním členem v evropských normalizačních komisích.

Ing. Libor Kubina, CSc.

B.I.S. - Building Insulation Systems

Energetický specialista - PENB

Svoboda S-THERMA

MCT-RR, spol. s.r.o.

Společnost MCT-RR, spol. s r.o. byla založena v roce 2011 a od té doby poskytuje expertizní, projektové a inženýrské služby převážně v oblasti modernizací a rekonstrukcí pozemních staveb.
V těchto oblastech navazuje na činnost společnosti MCT, spol. s r.o.

Průzkumy a diagnostika staveb jsou především zdrojem objektivních informací o konstrukcích a základem expertizní činnosti.  Rozpracování doporučení a sanačních opatření jsou náplní projektů pro rekonstrukce a modernizace, v nichž samostatnou kapitolu tvoří sanace panelových domů.

Odborná úroveň a kvalita poskytovaných služeb je garantována jednatelem společnosti Ivanem Řehořem.

https://www.mct-rr.cz/

TOP KRAFT CZ s.r.o.

Jsme původně rakouská výrobně obchodní společnost, nyní s mateřským sídlem na Slovensku a obchodními aktivitami ve většině evropských zemích. Nabízíme zboží určené pro stavebnictví a průmysl, založené na fúzi produktů vysoké kvality a rozumné cenové politiky.

Největší podíl portfólia výrobků reprezentuje mechanické upevnění ETICS, mechanické kotvení plochých střech, upevňování opláštění budov a příslušenství pro suchou výstavbu. Dalšími produkty se prezentujeme v oblasti všeobecného upevnění a stavebních materiálů.

www.topkraft.cz

VODOPOL s.r.o.

Kingspan a.s.

Společnost Kingspan je celosvětovým lídrem v produkci tepelněizolačních materiálů na bázi tvrzené fenolické pěny. Jako takový se výrazně podílí na dodávkách tepelněizolačních materiálů pro aplikace ETICS v ČR i v zahraničí. Materiály na bázi fenolické pěny dosahují vysokých tepelněizolačních parametrů při velmi nízkých tloušťkách. Zároveň se vyznačují dobrými parametry v oblasti požární ochrany budov.

www.kingspaninsulation.cz

KVK PARABIT, a.s.

ROCKWOOL, a.s.

RAPOL s.r.o.

P-SYSTEMS s.r.o.

Technical Textiles Czech, s.r.o.

Společnost Technical Textiles Czech je členem skupiny WENDLAND Group. Výroba technických sklovláknitých tkanin se datuje od roku 1996. Mimo hlavní program výroby perlinkových sklovláknitých tkanin pro zateplení (ETICS) a stavebnictví obecně produkuje rovingové tkaniny a combi produkty pro výrobu vyztužených plastů, samolepící tkaniny, výztuže sádrokartonových desek a příslušenství pro ETICS.  Společnost patří k předním Evropským výrobcům s výrobou na Slovensku, Makedonii a v Německu.

http://www.tech-tex.sk/

MATEICIUC a.s.

Historie společnosti MATEICIUC a. s., která se zabývá vývojem, výrobou, distribucí i exportem výrobků z plastů, sahá do roku 1990. Tehdy dva bratři založili firmu, která má dnes klienty po celém světě.

Aktuální sortiment je rozdělen do 3 kategorií. Nejdůležitější kategorií jsou stavební, plastové lišty nejen pro systémy ETICS, ale také pro vnitřní omítky. Druhou výrobní řadu tvoří ochranné trubky kabelů a flexibilní trubky pro rozvody vzduchu v obytných prostorech. Třetí kategorii představuje výroba průmyslových hadic a zakázková výroba vstřikováním plastů.

http://www.mat-plasty.cz/

Hilti ČR spol.s r.o.

Rodinná firma, kterou roku 1941 založil Martin Hilti, a dodnes rodina Hilti firmu stále vlastní. Snaží se budovat pro budoucnost, a ne pro krátkodobý zisk.

Hilti vyrábí a navrhujeme špičkové výrobky, software a služby, které podporují profesionální stavebnictví.

Působí po celém světě, se sídly ve více než 120 zemích s více než 27 000 zaměstnanci.

Nabízí komplexní služby pro vaši stavbu – od softwaru pro návrh, produkty a nářadí pro práci na stavbě až po školení, opravy, testy a poradenství.

Hilti přichází s kompletním portfoliem hmoždinek pro uchycení zateplovacích systémů na každé novostavbě či rekonstrukci. Nabízí Vám optimální řešení pro všechny typy zateplovacích systémů a na každém povrchu. Hilti hmoždinky jsou zárukou bezpečného ukotvení, výborných technických vlastností a můžou být snadno a rychle namontované.

www.hilti.cz

Styrotrade, s.r.o.

Styroprofile, a.s.

Saint-Gobain ADFORS CZ, s.r.o.

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Isover

ISOVER již více než 80 let vyvíjí, vyrábí a prodává tepelné, akustické a protipožární izolační materiály z čedičových i skleněných minerálních vláken. V tomto oboru patří mezi největší světové výrobce s působností a výrobními závody po celém světě. Nabídku doplňují výrobky z extrudovaného a expandovaného polystyrenu a doplňky pro systémová izolační řešení.

Značka ISOVER je známou značkou na českém trhu s tradicí produkce déle než 50 let ve vlastním výrobním závodě ve východočeských Častolovicích, který je doplněn výrobními závody v Českém Brodě a Lipníku nad Bečvou.

https://www.isover.cz/

LIKOV s.r.o.

LIKOV s.r.o. je ryze česká společnost s více než dvacetiletou tradicí. Vedle přední pozice na českém trhu také firmě patří významné postavení v Evropě jako dodavatele lišt a dalšího příslušenství pro stavby. Sortiment společnosti se opírá o lišty vlastního návrhu a výroby - pro ETICS, suchá stavbu a omítkové systémy. Je dodavatelem i dalšího stavebního materiálu jako jsou nopové fólie, geotextílie, příslušenství pro odvodnění a střešní doplňky.

http://www.likov.com/

KOELNER CZ, s.r.o.

KNAUF INSULATION, spol. s.r.o.

IZOPOL DVOŘÁK, s.r.o.

HPI - CZ spol. s r.o.

GEDAN a HETFLEIŠ s.r.o.

Firma GEDAN a HETFLEIŠ s.r.o. působí na českém trhu od r. 1996.

Kromě talířových hmoždinek pro ETICS, které jsou nosnými produkty firmy, uvádí na trh další kotevní techniku značky KEW používanou v oblasti všeobecného  upevnění, elektra i sanity a pro kotvení lehčích i těžších břemen.

http://www.hmozdinkykew.cz/

fischer international s.r.o.

Koncern fischer s centrálou v německé obci Waldachtal v severním Černém lese byl založen zakladatelem Arturem Fischerem, který v roce 1958 vynalezl plastovou hmoždinku. Ve 34 zemích světa vede 46 dceřiných společností, tato skupina podniků sestává z pěti divizí: výroba upevňovacích systémů, výroba komponentů automotive, výroba hraček fischertechnik, služby fischer consulting a LNT automatizace.

Dceřinná společnost tohoto koncernu fischer international s.r.o. se sídlem v Brandýse nad Labem působí na českém trhu od roku 1998 a dodává nejen talířové hmoždinky pro ETICS, ale další široký sortiment produktů kotevní a upevňovací techniky.

http://www.fischer-cz.cz/

EJOT CZ, s.r.o.

EJOT je výrobcem a velkoobchodním prodejcem upevňovacích prvků pro stavebnictví a upevňovacích a spojovacích prvků pro průmysl. Na českém trhu působí prostřednictvím dceřiné společnosti EJOT CZ, s.r.o. už od roku 1994.

V oblasti stavebnictví je program orientován, vedle hmoždinek pro mechanické upevnění ETICS, na upevnění pro opláštění, mechanické upevnění hydroizolací plochých střech, odvětrané zavěšené fasády a od roku 2018 také na kotvení v oblasti TZB a pro suchou stavbu. Toto nabídku doplňují systém předsazené montáže otvorových výplní včetně řešení pro dveře a okna k úrovni podlahy, speciální kotevní body pro upevnění lehkých až těžkých prvků na zateplené fasády bez tepelných mostů a horizontální systémy pro zachycení pádu.

https://www.ejot.cz/

DCD IDEAL spol. s.r.o.

Společnost DCD IDEAL spol. s r.o. dodává přes 40 let na český, slovenský, rakouský a německý trh tepelně a zvukově izolační materiály pro stavebnictví.

Nosný produkt  je pěnový polystyren , který firma v závodě Slavětín vyrábí již od roku 1974 a je tak výrobcem s velkou tradicí a zkušeností v oboru.

Kromě pěnových polystyrenů určených pro kontaktní zateplovací systémy (ETICS) - EPS 70F, EPS 80F, EPS 100F, EPS NEO 70, EPS SOKL 150 a EPS P - vyrábí typy EPS vhodné zejména do šikmých a plochých střech, spodní stavby, mezikonstrukčních výplní, podlah, těžkých plovoucích podlah, Systémovou roli pod podlahové vytápění a GEOFOAM pro dopravní stavby.

http://www.dcd-ideal.cz/

ITW Construction Products CZ s.r.o.

Společnost BRAVOLL® vyvinula v roce 1992 vlastní program upevňovací techniky, která se specializuje především na oblast stavebnictví. Hlavní specializací je upevňování tepelně-izolačních systémů na fasády pomocí šroubovacích kotev, zatloukacích kotev s ocelovým nebo plastovým šroubem/trnem a dalšího příslušenství pro povrchovou a zápustnou montáž. Od 1. 9. 2012 je společnost členem mezinárodní skupiny ITW divize Construction Products.

http://www.bravoll.cz/

BACHL, spol. s.r.o.